Szkolenia i pokaz ratowniczy w ramach akcji
"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
w Bazie Ratownictwa Wodnego w Żywcu - 26.07.2017 r.


W dniu 26 lipca br. w Bazie Ratownictwa Wodnego Beskidzkiego WOPR nad Jeziorem Żywieckim nasi ratownicy wodni, prowadzili szkolenia wraz z policjantami i operatorami Centrum Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie wykonali pokaz ratowniczy w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, pod patronatem MSWiA. Wydarzenia te skierowane były do dzieci i młodzieży − harcerzy z ośrodka obozowego ZHP w Zarzeczu.

Na szkolenia składały się m.in.: prelekcje dotyczące zasad bezpieczeństwa, pokaz obrony przed dzikim zwierzęciem (z udziałem policyjnego psa), ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, szkolenie z posługiwania się sprzętem wykorzystywanym ratownictwie wodnym oraz omówienie zasad korzystania ze sprzętu pływającego.

Najciekawszym elementem całego wydarzenia był pokaz ratownictwa wodnego przeprowadzony przez ratowników wodnych Beskidzkiego WOPR, który zawierał: podnoszenie sprzętu pływającego, zachowanie się załogi po wywrotce kajaka oraz ratowanie osoby tonącej z wody z wykorzystaniem sprzętu pływającego i ratunkowego (z łodzi, za pomocą deski ratowniczej, z użyciem kołowrotu, z użyciem bojki SP).

Wśród gości wydarzenia znaleźli się m.in.: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Wicewojewoda Jan Chrząszcz, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, posłowie z regionu oraz przedstawiciele samorządów lokalnych.

Informacje, zdjęcia i filmy z wydarzenia są dostępne na stronach:
Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
TVP3 Katowice
Radia Katowice
Radia Bielsko

Zdjęcie1

Zdjęcie2

Zdjęcie3

Więcej zdjęć także na naszej stronie internetowej - w zakładce "Galeria"