Szkolenie praktyczne z zakresu prowadzenia działań ratowniczych na lodzie - Kaniów, 21.02.2015 r.


W dniu 21.02.2015 r. w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie Beskidzkie WOPR, we współpracy z Sekcją Ratownictwa Wodnego OSP z Kaniowa, zorganizowało szkolenie praktyczne z zakresu prowadzenia działań ratowniczych na lodzie.

W szkoleniu wzięli udział: ratownicy Beskidzkiego WOPR, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kaniowa, Bestwiny, Bestwinki, Janowic, Zabrzega (pow. bielski), Grojca (pow. oświęcimski), Goczałkowic-Zdroju (pow. pszczyński) oraz przedstawiciele Grupy Ratownictwa PCK z Czechowic-Dziedzic.

Szkolenie przeprowadzili ratownicy: Adam Ubych, Tomasz Indeka i Dorota Ubych. Nad całością przedsięwzięcia czuwali: Prezes Beskidzkiego WOPR - Pan Eryk Gazda i Wiceprezes OSP w Kaniowie - Pan Jacek Gruszka.

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się: jak poruszać się po lodzie, jak oceniać bezpieczeństwo i reagować na zagrożenia oraz jak udzielać pomocy z wykorzystaniem przypadkowego i profesjonalnego sprzętu.

Zdjęcia ze szkolenia znajdują się na stronie Beskidzkiego WOPR w zakładce Galeria