Szkolenie teoretyczne z zakresu prowadzenia działań ratowniczych na lodzie dla strażaków z PSP - 03.02.2015 r.


W dniu 3 lutego 2015 r. przedstawiciele Beskidzkiego WOPR - Prezes Eryk Gazda oraz ratownicy wodni Adam Ubych i Tomasz Indeka, w ramach współpracy z Państwową Strażą Pożarną, gościli w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej, gdzie przeprowadzili szkolenie z zakresu prowadzenia działań ratowniczych na lodzie.

Podczas szkolenia wyjaśniono zasady bezpiecznego poruszania się po lodzie, przedstawiono podstawowy sprzęt ratowniczy wykorzystywany w czasie udzielania pomocy na lodzie oraz omówiono zasady prowadzenia działań ratowniczych.

Było to pierwsze z 3 spotkań z zakresu ratownictwa lodowego, które mają zostać przeprowadzone w ramach współpracy Beskidzkiego WOPR i PSP w Bielsku-Białej.

Zastęp PSP, który brał udział w szkoleniu, miał okazję do szybkiego wykorzystania wiedzy w praktyce. Około godziny 14:30 tego samego dnia zastęp ten został wezwany do zdarzenia na terenie zamarzniętego stawu przy ul. Nad Białką w Czechowicach-Dziedzicach. Należało udzielić pomocy osobie znajdującej się na lodzie. Akcja zakończyła się pomyślnie.

Szkolenie 03.02.15